Buscema i Czerkawski wygrali „Wielki Test na Prawo Jazdy”
środa, 30 października 2019
Buscema i Czerkawski wygrali „Wielki Test na Prawo Jazdy”

fot. TVP

Rywalizacja była bardzo zacięta i trwała do samego końca. Zwyciężyć jednak mógł tylko jeden duet. Enrico Buscema i Mariusz Czerkawski okazali się bezkonkurencyjni w „Wielkim Teście na Prawo Jazdy”. W emocjonującym finale pokonali Annę Soporek i Arkadiusza Janiczka. Nagrodę główną zwycięska para postanowiła przeznaczyć na Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce.
Przyszli kierowcy, aby otrzymać prawo jazdy, muszą zdać niełatwy egzamin ze znajomości zasad ruchu drogowego. Według danych Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego egzamin zdaje zaledwie jedna na trzy osoby. Mimo to z roku na rok rośnie liczba kierowców oraz samochodów na polskich drogach, a dla wielu Polaków prawo jazdy jest jednym z najważniejszych dokumentów. Wygląda na to, że po prostu lubimy jeździć.

W naszym teście mogli brać udział widzowie odpowiadając na pytania na stronie wielkie testy.tvp.pl lub za pośrednictwem smartfonowej aplikacji, a w telewizyjnym studiu o zwycięstwo walczyli zaproszeni goście – gwiazdy telewizyjne, sportowcy i artyści.

Test wiedzy o zasadach ruchu drogowego prowadzili Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski.