Marcin Mroczek i Przemysław Cypryański wygrali Wielki Test o Polskiej Husarii!
poniedziałek, 14 września 2020
Marcin Mroczek i Przemysław Cypryański wygrali Wielki Test o Polskiej Husarii!

Fot. PAP/Tomasz Gzell

Jej szarże decydowały o losach wielu bitew. Dzięki wybitnym wodzom i taktyce polska husaria potrafiła pokonać znacznie większe wojska wroga. Na czym polegała tajemnica jej sukcesów w wojnach m.in. z Turkami, Szwedami czy Rosjanami?
W programie Wielki Test o Polskiej Husarii każdy z widzów mógł sprawdzić swoją wiedzę na ten temat, bo rok 2020 został ogłoszony rokiem hetmana Stanisława Żółkiewskiego. Przypomnieliśmy najważniejsze wygrane bitwy i wiele ciekawostek o życiu husarzy w XVI - XVII wieku, ale poznaliśmy też ludzi, których pasją jest dzisiaj odtwarzanie historycznego uzbrojenia i zwycięskich walk naszych przodków w zbrojach ze skrzydłami.

W studiu telewizyjnym i poprzez komunikatory internetowe na pytania odpowiadali w duetach popularni artyści, sportowcy i dziennikarze, a widzowie mogli rozwiązywać test online na stronie wielkitest.tvp.pl lub ściągając aplikację na smartfony. Najlepszym duetem okazali się Marcin Mroczek i Przemysław Cypryański! Dzielnie walczyli z Anną Gzyrą i Jakubem Augustynowiczem. Program poprowadzili Anna Popek i Przemysław Babiarz.