Robert Koszucki i Tomasz Ciachorowski zwycięzcami!
środa, 02 czerwca 2021
Robert Koszucki i Tomasz Ciachorowski zwycięzcami!

fot. TVP

Popularni aktorzy Robert Koszucki i Tomasz Ciachorowski wygrali Wielki Test o Skarbach Ziemi. Zwycięski czek na kwotę 30 tysięcy złotych przekazali dla fundacji Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani”.
W programie udaliśmy się w wyprawę po Polsce i świecie w poszukiwaniu różnych bogactw naturalnych naszej planety. Cześć bogactw naturalnych jest wydobywana w celach przemysłowych, sprawdzaliśmy więc, których urządzeń czy przedmiotów codziennego użytku nie mielibyśmy bez zastosowania np. miedzi lub metali szlachetnych.

Aktorzy Robert Koszucki i Tomasz Ciachorowski w finale pokonali parę, prywatnie małżeństwo: Anna Gzyra i Jakub Augustynowicz. W decydującym momencie byli bliżej poprawnej odpowiedzi na pytanie: ile waży największa sztabka złota, jaką odlano, a znajduje się ona w Muzeum Złota w Japonii.

W programie, na pytania testu odpowiadali popularni artyści, sportowcy i dziennikarze. Rywalizowali ze sobą w duetach m.in.: Wanda Kwietniewska i Andrzej Rybiński, Tadeusz Chudecki i Jerzy Engel, Iza Zwierzyńska i Olga Jankowska, Agnieszka Wagner i Cezary Morawski, Jacek Lenartowicz i Andrzej Młynarczyk, Renata Pękul i Mirosław Jękot, Milena Suszyńska i Rafał Szałajko.

Program prowadzili Anna Popek i Przemysław Babiarz.