Znamy zwycięzców Wielkiego Testu o Literaturze!
piątek, 17 września 2021
Znamy zwycięzców Wielkiego Testu o Literaturze!

fot. TVP

Wielki Test o Literaturze wygrali aktorzy: Alicja Stasiewicz i Lech Mackiewicz. Główną nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych przekazali dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
W tym roku już po raz 10. odbyła się akcja Narodowego Czytania. Tym razem do publicznej lektury została wybrana „Moralność Pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej, a w latach poprzednich Polacy mieli okazję przypomnieć sobie również m.in. „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, „Balladynę” Juliusza Słowackiego, „Trylogię” i „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa czy twórczość Aleksandra Fredry.
Podczas teleturnieju rywalizowały ze sobą duety, m.in.: Izabela Trojanowska i Stanisław Banasiuk, Julia Wróblewska i Robert Koszucki, Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Tomasz Bednarek oraz Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora oraz Natasza Leśniak i Arkadiusz Gołębiowski.

Za pośrednictwem komunikatorów internetowych w „Wielkim Teście o literaturze” wzięli udział m.in.: Magda Waligórska i Mateusz Lisiecki, Agnieszka Kobus-Zawojska i Maciej Zawojski oraz Sylwia Drzycimska i Łukasz Oleś.

Podczas teleturnieju wystąpił Łukasz Zagrobelny, który zaśpiewał utwór „Oj, kot”, znany z ekranizacji „Zemsty” Aleksandra Fredry.

Wielki Test o Literaturze prowadzili Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski.