Znamy zwycięzców Wielkiego Testu o Energii!
czwartek, 21 października 2021
Znamy zwycięzców Wielkiego Testu o Energii!

Zwycięzcy Wielkiego Testu o Energii – Kazimierz Mazur i Kazimierz Mazur jr. (fot. TVP)

Panowie Kazimierz Mazur i Kazimierz Mazur jr. wygrali Wielki Test o Energii. Wiedzieli najwięcej o różnych źródłach energii elektrycznej i cieplnej oraz racjonalnym jej wykorzystaniu. Wygrali 30 tys. zł. Nagrodę wręczyła Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska. Zwycięzcy przekazali nagrodę dla Fundacji Siępomaga.
W rundzie finałowej zmierzyli się najlepszy w studiu duet, czyli panowie Kazimierz Mazur syn i Kazimierz Mazurowie – ojciec oraz Anna Gzyra i Jakub Augustynowicz, którzy brali udział w Wielkim Teście o Energii via Skype. Dla walczących o zwycięstwo przygotowanych zostało sześć pytań.

Program prowadzili: Anna Popek i Przemysław Babiarz.

W programie rywalizowały ze sobą duety: Maciej Makowski i Olga Sarzyńska, Sandra Herbich i Krzysztof Janczar, Edyta Strzycka i Iza Trojanowska („Klan”), Kazimierz Mazur i Kazimierz Mazur jr., Andrzej Supron i Lea Oleksiak („Na sygnale”), Wanda Kwietniewska i Tadeusz Chudecki, Mateusz Szymkowiak i Joanna Lewandowska (TVP Kobieta), Hanna Zbyryt i Kamil Mróz („Leśniczówka”).

Przez komunikatory internetowe udział w teleturnieju wzięli: Anna Gzyra i Jakub Augustynowicz, Przemysław Cypryański i Michał Szyc, Monika Jarosińska i Robert Korzeniowski, Hanna i Krzysztof Jaryczewscy.

Program został sfinansowany z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.