Katarzyna Kołeczek i Mirosław Jękot zwycięzcami Wielkiego Testu o Czytaniu
środa, 06 grudnia 2023
Trwa Wielki Test o Czytaniu – Nie Tylko od Święta
Katarzyna Kołeczek i Mirosław Jękot zwycięzcami Wielkiego Testu o Czytaniu

Aktorski duet – Katarzyna Kołeczek i Mirosław Jękot – wygrali Wielki Test o Czytaniu – Nie Tylko od Święta (fot. Natasza Młudzik/TVP)

Wielki Test o Czytaniu – Nie Tylko od Święta wygrali Katarzyna Kołeczek i Mirosław Jękot. W finale pokonali małżeństwo Magdę Waligórską-Lisiecką i Mateusza Lisieckiego-Waligórskiego. – Czytanie ma tylko dobre strony – powiedział prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury wręczając Nagrodę Główną. – Kto czyta ten żyje podwójnie – podkreślił. Czek na 30 tys. zł zwycięzcy postanowili przekazać na rzecz Fundacji Aniołów Miłosierdzia.
Jakie książki cieszą się teraz największym zainteresowaniem wśród Polaków w różnym wieku? Dlaczego dajemy je bardzo często jako prezent? Których bohaterów znamy i jakie role postacie z powieści odgrywały na wielkim ekranie i małym ekranie? Czy potrafimy przypisać twórcom ich dzieła? Jak Polacy na tle innych nacji plasują się w czytelnictwie i dlaczego warto je promować? Dowiemy się także, jak czytanie wpływa na mózg człowieka i cały jego organizm. W studiu TVP na pytania dotyczące książek i miłości do nich jak zwykle w duetach odpowiadali popularni artyści, sportowcy i dziennikarze.

Widzowie mogli wziąć udział w teście online w aplikacji i na stronie wielkitest.tvp.pl.

Odcinek powstał w kampanii społecznej Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0., mającej na celu promocję icztania i rozwój bibliotek.

Wielki Test o Czytaniu – nie Tylko od Święta prowadzili Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski.