Cała Europa programuje – ruszył CodeWeek 2018
środa, 03 października 2018
„Wielki Test o Internecie” rozwiązany!
Zagrożenia w sieci
Cała Europa programuje – ruszył CodeWeek 2018

Cała Europa programuje – wkrótce rusza CodeWeek 2018

Trzy, dwa, jeden… start! Zaczynamy tegoroczną edycję Europejskiego Tygodnia Kodowania. Każdy może wziąć w nim udział. To proste! CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania, w tym roku odbywa się w dniach 6-21 października (tak, tak, to tak naprawdę dwa tygodnie…). Ministerstwo Cyfryzacji od lat wspiera tę inicjatywę. Nie inaczej jest w tym roku. Mamy nadzieję, że pobijemy zeszłoroczny rekord i zorganizujemy najwięcej wydarzeń spośród innych europejskich państw. Pomożecie?
CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania, w tym roku odbędzie się w dniach 6-21 października (tak, tak, to tak naprawdę dwa tygodnie…). Ministerstwo Cyfryzacji od lat wspiera tę inicjatywę. Nie inaczej jest w tym roku. Mamy nadzieję, że pobijemy zeszłoroczny rekord i zorganizujemy najwięcej wydarzeń spośród innych europejskich państw. Pomożecie?

Dołącz już dziś!
CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Kto może zorganizować takie wydarzenie? Każdy! Ty, Twoi znajomi, nauczyciele, samorządowcy, pasjonaci komputerów i książkowe mole, wielbiciele nowych technologii i ci, którzy są z nimi na bakier. Wszyscy.

Jak ma wyglądać takie wydarzenie?
Niezależnie od poziomu zaawansowania organizatora zasada jest jedna: spotykamy się, aby bawić się programowaniem. Jako wydarzenie możesz zgłosić lekcje informatyki, warsztaty z robotami, spotkanie ze znajomymi, podczas którego będziecie rozwiązywali logiczne zagadki, czy dyskutować o nowych technologiach. Liczy się zapał i dobre chęci. Scenariusze i więcej informacji o tym dlaczego warto uczyć programowania znajdą Państwo na stronie.

Idziemy na rekord
- Tylko w ramach zeszłorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania w Polsce odbyło się ponad 2200 wydarzeń, zorganizowanych przez 846 podmiotów. Szkoły, biblioteki, organizacje pozarządowe, a także osoby prywatne. Oznacza to, że co około 9 minut startował nowy warsztat. W tym roku nie możemy być gorsi – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. - Znaczna część ubiegłorocznych wydarzeń została zorganizowana przez amatorów programowania, osoby zainteresowane tematem, ale bez większego doświadczenia – dodaje.
By wziąć udział w Europejskim Tygodniu Kodowania trzeba zarejestrować swój pomysł na stronie. Zrób to już teraz!

Kilka prostych kroków i Twoje wydarzenie znajdzie się na mapie, czyli zostanie wliczone do europejskiego rankingu. To bardzo ważne. Tylko zarejestrowane wydarzenia biorą udział w europejskim wyścigu o zwycięstwo.

Rejestruj się i wygrywaj
Już nie możemy doczekać się pierwszych wydarzeń! W związku z tym… Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło konkurs! O co chodzi? O tempo! Kto pierwszy, ten lepszy.
Pierwsze tysiąc zgłoszeń otrzyma Cody Roby – grę planszową, która ułatwia naukę kodowania i ćwiczy logiczne myślenie. Cody Roby pozwala wykorzystać naturalną skłonność do zabawy i zachęca do poznania tajników programowania. Możesz ją wykorzystać w trakcie zorganizowanych w ramach CodeWeek wydarzeń.

W związku z tym nie zwlekaj, już teraz wejdź na stronę i zarejestruj swoje wydarzenie.

Wszystkich zainteresowanych inicjatywą CodeWeek zapraszamy do kontaktu:
Facebook: Code Week Pl,
Twitter: @codeweekpl
tel. 22-380-86-98
mail: karolina.olejak@nask.pl
www.koduj.gov.pl