Maciej Jabłoński z córką wygrali Wielki Test ósmoklasisty
środa, 10 czerwca 2020
Harmonogram ósmoklasisty. Kiedy egzaminy i rekrutacja?
Maciej Jabłoński z córką wygrali Wielki Test ósmoklasisty

fot. TVP

Rywalizacja była zacięta do samego końca, ale zwycięska para mogła być tylko jedna! Dziennikarz sportowy Maciej Jabłoński z córką Polą wygrali Wielki Test ósmoklasisty. W wielkim finale pokonali aktorkę Olgę Borys z córką Mirą i mężem, aktorem Wojciechem Majchrzakiem. To był świetna powtórka przed egzaminami kończącymi szkołę podstawową!
Zwycięzcy przekazali nagrodę główną, w wysokości 30 tysięcy złotych, Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, a całość uświetnili swoim występem chłopaki z popularnej grupy muzycznej 4Dreamers.

W specjalnym wydaniu Wielkiego Testu uczniowie, którzy szkołę podstawową kończyli w warunkach epidemii, mogli sprawdzić swoją wiedzę. Wspólnie zrobiliśmy szybką powtórkę lektur i zasad poprawnej polszczyzny, przypomnieliśmy też, jak szkolna wiedza z matematyki czy innych przedmiotów przydaje się w codziennym życiu.

W studiu telewizyjnym i poprzez komunikatory internetowe na pytania odpowiadali w rodzinnych duetach popularni artyści, sportowcy i dziennikarze, a widzowie mogli rozwiązywać test online na stronie wielkitest.tvp.pl lub ściągając aplikację na smartfony.

Program poprowadzili Anna Popek i Przemysław Babiarz.