Transport
czwartek, 16 maja 2019
Rekreacja
Transport
Transport

 

„Budowa drogi ekspresowej S7 Radom (Jedlińsk) - Jędrzejów, odc. obwodnica Radomia.”
Radomska obwodnica

Polskie drogi przez lata nie kojarzyły się z jakością. To już przeszłość! Świetnie pokazuje to przykład zachodniej obwodnicy Radomia.
Trasę uroczyście otwarto w drugiej połowie 2018 r. Dzięki niej kierowcy jadący z północy na południe (i odwrotnie) Polski mogą oszczędzić nawet kilkadziesiąt minut drogi!

Gazoport w Świnoujściu – Gazem do Świnoujścia!

Świnoujście to nie tylko popularna miejscowość turystyczna. Mieści się tam też imponujący gazoport imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Dzięki gazoportowi Polska stała się krajem bardziej niezależnym energetycznie. Terminal ten przyjmuje statki ze skroplonym gazem. Inwestycja będzie jeszcze wspanialsza po rozbudowie.

„Port lotniczy Wrocław – rozbudowa i modernizacja infrastruktury lotniskowej i portowej”

Latający Wrocław

Falujący dach oparty na szklanych taflach – tak prezentuje się fenomenalny architektonicznie pawilon Portu Lotniczego we Wrocławiu.
Ten przepiękny obiekt może się też pochwalić znakomitym ruchem pasażerskim - w 2018 r. lotnisko obsłużyło prawie 3,4 mln podróżnych.

Pomorska Kolej Metropolitalna – Epokowa inwestycja

Miała walczyć z korkami w Trójmieście i znakomicie jej to wychodzi. Mowa tu o Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, która od 2015 r. przewiozła już 10 mln pasażerów.
Na jej trasie jeżdżą piękne, nowoczesne pociągi, które są doskonałą alternatywą dla podróży samochodem.