Zdrowie
czwartek, 16 maja 2019
Turystyka
Zdrowie

 

SensDx (Warszawa)
Zdrowa technologia

Zdrowie jest najważniejsze. Choć wszyscy o tym wiemy, to często brakuje nam czasu na przebadanie się.
Z pomocą przychodzi SensDx. Dzięki tej technologii samemu można się zdiagnozować. Np. sprawdzając, czy aby nie ma się grypy. Szybka diagnoza pomaga w decyzji o leczeniu pod okiem lekarza.
Ponadregionalne Centrum Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu – „Przylądek Nadziei”. Rozbudowa Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu o nowy blok Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej

Przylądek Nadziei

Choroba nie wybiera. Może dotknąć wszystkich, w najmniej spodziewanym momencie. Ale szczególnie niesprawiedliwe wydaje się, kiedy cierpią dzieci.
Zawsze jest jednak nadzieja. Jej przylądek znajduje się we Wrocławiu - w Centrum Onkologii Dziecięcej, w którym najmłodsi pacjenci dochodzą do zdrowia w doskonałych warunkach.
Rozwój UnitDoseOne - inteligentnego aptekomatu nowej generacji optymalizującego pracę aptek szpitalnych oraz proces logistyki lekowej w szpitalu

Leki z szafy

Dzięki łódzkiemu start-upowi Quizit pacjenci w szpitalach mogą szybko i łatwo dostać przepisane im leki. Kto, a raczej, CO im je wydaje?
To całkowicie zautomatyzowana apteka szpitalna – dokładniej szafa-automat, w której umieszczone są tabletki czy czopki. Szafa „wie”, co wydać konkretnemu pacjentowi.