Fundusze, fundusze
czwartek, 16 maja 2019
Sitarski i O'Neill najlepsi!
Obywatele Europy, obywatele świata
Fundusze, fundusze

162,9 mld euro – tyle pieniędzy pozyskaliśmy łącznie z unijnego budżetu w latach 2004-2019 (stan na koniec lutego 2019 r.)

Tempo zmian w polskiej infrastrukturze i gospodarce jest tak szybkie, że można mówić o skoku cywilizacyjnym.
Swój udział miały w nim pieniądze ze wspólnego, europejskiego budżetu. Od lat finansujemy z nich inwestycje, zmieniające nie tylko polski krajobraz, ale i gospodarkę.

Rozbudowuje się sieć naszych dróg. Na coraz punktualniejsze koleje czekamy nie na zaniedbanych dworcach, a w mini centrach handlowych. Inwestujemy w bezpieczeństwo i rozbudowę naszych lotnisk. Piętą achillesową przestaje być także dostęp do szerokopasmowego Internetu.

Zmiany widać wszędzie. Dzieci chodzą do coraz lepiej wyposażonych szkół i przedszkoli. Korzystają też polscy przedsiębiorcy. Tworzą innowacyjne produkty, mogące stawać w szranki z ofertą światowych firm. Pięknieją polskie miasta, nowego blasku nabierają obiekty kultury.

Przemiana – na taką skalę i w tak szybkim tempie – nie byłaby możliwa bez pieniędzy z budżetu UE. Odpowiednio rozplanowane i efektywnie wykorzystane stały się impulsem do rozwoju.