Kultura
czwartek, 16 maja 2019
Innowacje
Miasta
Kultura

 

„Patrimonium – digitalizacja i udostępnienie polskiego dziedzictwa narodowego ze zbiorów Biblioteki Narodowej oraz Biblioteki Jagiellońskiej” – Kraków
Cyfrowa księga

Stare księgi są nie tylko piękne i cenne, ale i wyjątkowo delikatne. Dzięki ich digitalizacji każdy ma możliwość zapoznania się z nimi bez konieczności ich dotykania.
W dodatku cyfryzacja pozycji Bibliotek Narodowej oraz Jagiellońskiej ma jeszcze jeden plus – lekturą można się cieszyć bez ruszania się z domu, przez internet.

DOSTĘPNE MUZEUM. Zintegrowany program dla osób niepełnosprawnych. Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

Kultura dla wszystkich

Rządowy program Dostępność Plus istnieje od niedawna, ale Stalowa Wola już kilkanaście lat temu postawiła na udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami.
A to chociażby w Muzeum Regionalnym, w którym m.in. usunięto progi, zamontowano platformę schodową i przeszkolono pracowników. Wszystko z myślą o zwiedzających ze specjalnymi potrzebami.

Filharmonia Szczecińska

Przystań muzyki

Na miejscu przedwojennego budynku sali koncertowej znajduje się dziś zapierający dech w piersiach współczesny obiekt – Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
Budynek składający się z brył przypominających szpiczaste białe pudełka jest uważany za jeden z najpiękniejszych w Europie obiektów związanych z muzyką.

Kultura - NOSPR

Muzyczna ikona Śląska

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia jest jedną z najlepszych w Polsce. Trudno uwierzyć, że ten zespół wybitnych muzyków do niedawna nie miał swojej siedziby. Na szczęście to się zmieniło.
Nowoczesny gmach NOSPR to architektoniczna perła Śląska. Ceglana elewacja, wielka sala koncertowa na kształt bryły węgla – budynek oddaje ducha regionu.