Świat moli książkowych, podobnie jak w pierwszej serii, został wykreowany w technice „cut out”. Siłą animowanej serii jest humor dialogowy, a jego uzupełnieniem - kreacje artystów, którzy użyczyli głosu bohaterom. W serialu warto zwrócić również uwagę na dopracowaną w szczegółach, bogatą w detale scenografię, ważną przy tworzeniu wrażenia „mikroskali” świata moli.
Działania komunikacyjne związane ze świąteczną odsłoną miniserialu „Mole książkowe” będą realizowane w listopadzie i grudniu 2023 roku przede wszystkim w internecie, w kinach oraz na nośnikach outdoorowych.
Za kampanię odpowiada Narodowe Centrum Kultury, które koordynuje komunikację NPRCz 2.0. Autorem scenariusza do świątecznych odcinków jest Rafał Skarżycki, a producentem wykonawczym – studio Badi Badi.
W 2024 r. w ramach NPRCz 2.0 będą realizowane kolejne działania promocyjne nawiązujące do moli książkowych m.in. spotkania plenerowe z cyklu „Czytanie na trawie” i konkursy w mediach społecznościowych.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 to wieloletni program rządowy na lata 2021–2025 w ramach którego środki w wysokości ponad miliarda złotych (60 proc. z budżetu państwa, 40 proc. – wkład własny beneficjentów) zostaną przeznaczone na różne formy wsparcia i promocji czytelnictwa w Polsce. To największy i jeden z najważniejszych – z uwagi na skalę oddziaływania i budżet – programów wieloletnich Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest wsparcie, promocja i rozwój czytelnictwa w Polsce, kształtowanie postaw proczytelniczych, zwiększanie dostępu do wszelkich formatów książek, wzmacnianie kompetencji posługiwania się językiem ojczystym oraz roli bibliotek publicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego i centrów dostępu do kultury i wiedzy. W skład NPRCz 2.0 wchodzą cztery priorytetowe obszary wsparcia, zarządzane przez Bibliotekę Narodową, Instytut Książki, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Narodowe Centrum Kultury. W ramach NPRCz 2.0 m. in. blisko pół miliarda złotych trafi na rynek wydawniczy (zakup nowości książkowych), a kolejnych kilkaset milionów zostanie przeznaczonych na modernizację i budowę bibliotek.
Szczegółowe informacje dotyczące programu i bieżących działań z nim związanych można znaleźć pod adresem: https://nprcz.pl oraz w mediach społecznościowych: YouTube, Facebook, Instagram oraz TikTok.