Weź udział w Wielkim Teście o Internecie i wygraj robota do nauki programowania!
poniedziałek, 08 października 2018
Sprawdź, co Twoje dziecko robi w Internecie – Nastolatki 3.0
Od 1 października możesz jeździć bez dowodu rejestracyjnego!
Weź udział w Wielkim Teście o Internecie i wygraj robota do nauki programowania!

Weź udział w Wielkim Teście o Internecie i wygraj robota do nauki programowania!

Takich nagród jeszcze nie było! Do wygrania aż 25 robotów edukacyjnych. Nie musisz być w studiu, by rozwiązywać Test razem z gwiazdami. Dołącz do zabawy i zgarnij robota dla siebie. Po każdej rundzie 5 robotów trafia do widzów. Fundatorem nagród jest Państwowy Instytut Badawczy NASK.
Jak rozwiązać Test? Test możesz rozwiązywać przez internet na stronie www.wielkitest.tvp.pl albo za pomocą aplikacji mobilnej „WIELKI TEST TVP”. Do pobrania tutaj!

Dlaczego to takie fajne?
Roboty edukacyjne to nie tylko nauka, ale przede wszystkim świetna zabawa. Pomagają rozwijać logiczne myślenie i pobudzać kreatywność. Praca z robotem to świetny wstęp do nauki programowania, które staje się coraz bardziej popularne.

Jakie roboty możesz wygrać?
DASH dzięki licznym sensorom można go zaprogramować na wiele sposobów. Dash może reagować na głos, odnajdywać przedmioty, tańczyć i śpiewać. Robotem kieruje się za pomocą intuicyjnych, graficznych, darmowych aplikacji, które dziecko z łatwością obsłuży z tabletu lub smartfonu. Dzieci w sposób nieświadomy uczą się algorytmów, tworzenia zdarzeń, budowania sekwencji i pętli oraz rozwijają kluczowe w naszych czasach umiejętności: logicznego myślenia skupionego na rozwiązywaniu problemów, kreatywnego podejścia, precyzyjnego prezentowania swoich myśli, współpracy i podstaw języka angielskiego. Zobacz!

LoFi Robot to prosty i łatwy system do konstruowania robotów i nauki podstaw robotyki. System uczy mechaniki, fizyki, elektroniki i myślenia projektowego. Jego siła opiera się na naturalnej ludzkiej pasji do konstruowania wszelkiej maści pojazdów, urządzeń budowli i wynalazków. W zestawie EduBox znajdziesz szereg elementów, które pozwalają na budowanie różnych konstrukcji z robota oraz sterowanie nimi. Zobacz! 

mBot Blootooth jest robotem stworzonym do nauki programowania i wprowadzenia uczniów w świat robotów i komputerów. W intuicyjnym programie mBlock, opartym na Scratch, można nie tylko programować roboty, ale też tworzyć proste gry, animacje i inne programy. Nauka poprzez zabawę pozwala uczniom odkrywać talenty i rozwijać zdolności. Z mBotem zbudujesz robota, który odnajdzie drogę w labiryncie albo takiego, który tańczy disco i omija przeszkody. Zobacz!

Ozobot Evo to mały robot z wielką osobowością. Potrafi reagować na swoje otoczenie i samodzielnie podejmować decyzje, a nawet wyrażać emocje! EVO emituje dźwięki i efekty świetlne. Programuje za pomocą kolorów lub na platformie OzoBlockly.pl. Zestaw 96 puzzli o różnych funkcjach (linie proste, zakręty, zawracanie, pauzy, itp.) pozwala na tworzenie skomplikowanych tras i pętli, które musi pokonać Ozobot. Puzzle to doskonałe narzędzie dydaktyczne służące rozwijaniu myślenia strategicznego, rywalizacji z przeciwnikami – grywalizację.Zobacz!

Photon to pierwszy na świecie robot, który rozwija się razem z dzieckiem! Jego zadaniem jest nauka programowania – razem z najmłodszymi pokonuje kolejne przygody, które rozwijają wiedzę i umiejętności. Photon to również robot edukacyjny, który rozwiązuje problem niewydajnego używania technologii wśród dzieci i zapewnia lepszy start w przyszłość. Zobacz!