Sitarski i O'Neill najlepsi!
środa, 10 października 2018
Polska rozwojem stoi
Sitarski i O'Neill najlepsi!

 

Michał Sitarski i Ruairi O’Neill wykazali się największą wiedzą o Unii Europejskiej i zostali zwycięzcami kolejnego Wielkiego Testu. W finale w pokonanym polu zostawili Andrzeja Suprona i Ivo Violante. Czek na kwotę 30 tysięcy złotych został przeznaczony dla Fundacji Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek.
Minęło już 15 lat od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. „Wielki Test o Unii Europejskiej” był okazją do tego, by każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę z ostatnich piętnastu lat uczestnictwa w Unii.

Jak bardzo w tym czasie zmienił się nasz kraj i jak zmieniło się życie konkretnych ludzi w wielu regionach? Co dzisiaj wiemy o samej Unii Europejskiej i zasadach jej funkcjonowania? Jak wykorzystaliśmy szanse, które powstały dzięki otwarciu granic i dostępności unijnych funduszy?

W studiu TVP na pytania jak zwykle odpowiadali popularni artyści, sportowcy i dziennikarze, ale tym razem w duetach z mieszkającymi w Polsce obcokrajowcami. Widzowie mogli rozwiązywać test online na stronie wielkitest.tvp.pl lub ściągając aplikację na smartfony.