Pękul i Błaszak zwycięzcami „Wielkiego Testu o Podatkach”
piątek, 12 kwietnia 2019
Edukacja finansowa w Ministerstwie Finansów
Pękul i Błaszak zwycięzcami „Wielkiego Testu o Podatkach”

fot. TVP

Udowodnili, że kwestie dotyczące podatków nie skrywają przed nimi żadnych tajemnic. Zwycięzcami zostali Renata Pękul i Marcin Błaszak. W finale „Wielkiego Testu o Podatkach” pokonali Agnieszkę Wagner i Tadeusza Chudeckiego.
To była zacięta rywalizacja, ale i tematyka budziła wiele emocji. Renata Pękul i Marcin Błaszak trzymali natomiast nerwy na wodzy i udało im się poprawnie odpowiedzieć na pytania. Wygraną w wysokości 30 tys. zł. przeznaczyli na rzecz Hospicjum Proroka Eliasza 

Kwiecień to ostatni miesiąc na rozliczenie podatku dochodowego PIT za poprzedni rok.  „Wielki Test o podatkach” był okazją, by sprawdzić swoją wiedzę o rozliczeniach z fiskusem i dowiedzieć się, jak unikać błędów. Coraz więcej Polaków decyduje się na rozliczenie przez internet, a nie wypełnianie formularzy papierowych. W programie wyjaśniliśmy, w jaki sposób korzystać z usługi „Twój e-PIT", przypomnieliśmy też, skąd wzięła się potrzeba płacenia podatków i jak te pieniądze są dzielone w ramach budżetu państwa. 

Jak zwykle w studiu telewizyjnym na pytania odpowiadali w duetach znani artyści, sportowcy i dziennikarze, a widzowie mogli rozwiązywać test online na stronie wielkitest.tvp.pl lub ściągając aplikację na smartfony. 

Program poprowadzili Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski.